Kierunki na wakacje 2022

0
227

Które kierunki wakacyjne będą na topie podczas najbliższych wakacji? Jakie trendy na rynku turystycznym będą na topie? Czy coś w urlopach Polaków zmieni się w stosunku do sytuacji przed pandemią?

Sezon turystyczny 2022 powinien dać branży turystycznej oddech po pandemicznej rzeczywistości

Ostatnie dwa lata to czas, który w branży turystycznej minął pod znakiem pandemii. Ograniczenia w podróżowaniu musiały się odbić na planach wakacyjnych większości Polaków. Jaki jest tego efekt? Wczytując się w raport Accor Northern można przeczytać, że wakacje 2022 powinny dla branży turystycznej być odżyciem po pandemicznej rzeczywistości. Podobno 53 procent Polaków chce podróżować więcej niż przed 2020 rokiem (przed pandemią). Do tego, mimo inflacji i różnych problemów gospodarczych aż 60 procent z nas jest skłonnych przeznaczyć na wakacje więcej niż przed rokiem. Z kolei raport CBOS informuje, że 56% dorosłych Polaków ma zamiar w 2022 roku wybrać się na co najmniej 2-dniowy wyjazd, co stanowi 8 punktów procentowych więcej niż w 2021 roku. Naturalne wydaje się to, że po pandemicznej rzeczywistości, Polacy są spragnieni zagranicznych wojaży i optymistyczne prognozy nie powinny szczególnie zaskakiwać.

Jakie kierunki zagraniczne wybiorą Polacy?

Wśród najpopularniejszych kierunków raczej ciężko spodziewać się dużych niespodzianek. Prawdopodobnie wysoko w rankingu będzie Grecja, Turcja, Egipt, Bułgaria, Hiszpania i Chorwacja.

Oczywiście to które kierunki zostaną wybrane w dużej mierze zależy od lokalnych ograniczeń. Wciąż istnieją pewne ograniczenia i sytuacja dotycząca przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi krajami pozostaje dynamiczna. Co ciekawe, a skutek różnych obostrzeń w ostatnich latach zyskały nieco bardziej egzotyczne kierunki takie jak Zanzibar czy Meksyk.

Więcej na temat ciekawych kierunków na wakacje 2022 można przeczytać na https://travelstore.com.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.